Udostępnij:

W marcu 2024 roku wyłączone zostaną strony internetowe założone w domenie business.site. Były one prostą i darmową alternatywą dla wielu przedsiębiorców poszukujących oszczędności na początku działalności. Co się stanie z aktywnymi stronami firm w domenie business.site?

Czym charakteryzują się strony zakładane w domenie business.site?

Strony www dla firm w domenie business.site zawierają podstawowe informacje o firmie i można je było do tej pory uruchomić za pośrednictwem Google Moja Firma (obecnie Profil firmy w Google). Stworzenie prostej, wizytówkowej strony www nie wymagało od nas umiejętności programistycznej, ani wiedzy z zakresu tworzenia stron www. Stronę mogliśmy założyć w kilka minut korzystając z prostego i intuicyjnego kreatora stron.

Na posiadanie stron internetowej w domenie business.site decydowało się niewielu przedsiębiorców za sprawą ubogiej szaty graficznej i ograniczonych możliwości kreatora strony. Z biegiem czasu projekt business.site przestał być rozwijany. Skupiono się przede wszystkim na rozwoju Profilu firmy w Google.

Co dalej ze stronami w business.site?

Informacja o planowanym zamknięciu stron stworzonych na domenie business.site to dotkliwy cios dla tych firm, które zdecydowały się na posiadanie strony www w tej formie. Strata wizerunkowa, strata klientów i w końcu nagła potrzeba wykonania nowej strony www dla firmy.

Strony internetowe założone w domenie business.site będą przekierowywały na Profil firmy w Google do 10 czerwca 2024. Do tego czasu zalecane jest stworzenie nowej strony www dla firmy, ponieważ adres Twojej strony będzie już niedostępny.

Kiedy strony w business.site zostaną zamknięte?

Strony internetowe założone w domenie business.site będą zamknięte od marca 2024 roku. Po tej dacie, do 10 czerwca 2024 aktywne będzie przekierowanie na Profil firmy w Google.

Co powinni zrobić właściciele stron internetowych w domenie business.site?

Przede wszystkim należy zaplanować stworzenie nowej strony www dla firmy, aby od marca 2024 roku nie tracić klientów. Po uruchomieniu nowej strony www należy podmienić adres starej strony na nową w Internecie, na wizytówkach, banerach reklamowych i w każdym innym materiale reklamowym, w którym podawaliśmy adres www strony.

Źródło informacji: https://support.google.com/business/answer/14368911?hl=en

Zamów nowoczesną, responsywną i ultra szybką stronę internetową dla swojej firmy.

Napisz do nas lub zadzwoń +48 518 929 813

Miłosław Klepacki

Dream Big Media